Політика  |  25.11.19  |  понеділок
 

Дострокових парламентських виборів очікує третина українців

Майже половина українців вважає, що Рада допрацює свій термін без дострокових виборів – дослідження.

Майже половина опитаних громадян України - 43,5% вважає, що Верховна Рада допрацює свій п'ятирічний термін до кінця, а третина — що будуть дострокові вибори.

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження громадської думки фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, які були представлені на прес-конференції. Зокрема, соціологи запитали в українців, чи новообрана Верховна Рада допрацює увесь належний термін (до листопада 2024 року) чи відбудуться дострокові вибори. Так, 43,5% вважають, що ВР допрацює свій термін до кінця, 32,9% вважають, що відбудуться дострокові вибори, а ще 23,6% не змогли відповісти. При цьому, на питання, чи задоволені тим, як зараз працює парламент, лише 6,4% опитаних сказали, що повністю задоволені. 27,5% - переважно задоволені, 25,8% - переважно не задоволені, 21,3% - зовсім не задоволені. Ще 19,1% не змогли відповісти. Також у респондентів запитали, як вони ставляться до формування однопартійної більшості у ВР. Так, 22,3% цілком підтримують, оскільки на їх думку це забезпечить швидке та ефективне ухвалення законів, а 17,4% - цілком підтримують, бо така більшість зможе реалізувати свої виборчі обіцянки. Разом з тим, 22% не підтримують, оскільки однопартійна більшість може приймати будь-які рішення, в тому числі й не законні, 18,2% - не підтримують, бо однопартійна більшість може призвести до нехтування демократичними процедурами. Ще 20% - не змогли відповісти.

Опитування проводилося з 4 по 19 листопада 2019 року у 110 населених пунктах всіх областей України, окрім АР Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах