Політика  |  11.09.19  |  середа
 

Рада в першому читанні проголосувала за криміналізацію незаконного збагачення

Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроєкт № 1031, який повертає кримінальну відповідальність для чиновників за незаконне збагачення і запроваджує інструмент конфіскації необґрунтованих активів.
ВР ухвалила у першому читанні президентський законопроєкт №1031 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і покарання за набуття таких активів".

Ухвалення відповідного рішення підтримали 316 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Водночас було ухвалено рішення щодо скорочення вдвічі строків підготовки законопроєкту до другого читання, яке підтримали 254 депутати.

Документом пропонується повернути кримінальне покарання за незаконне збагачення з урахуванням висновків Конституційного Суду. Злочином вважатиметься набуття активів, яке на понад 15 тисяч неоподатковуваний мінімум доходів громадян перевищує законні доходи (близько 14,5 млн грн).

За необґрунтоване збагачення загрожуватиме від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади та займатись певною діяльність. Такі активи зможуть бути предметом спеціальної конфіскації. При цьому, якщо різниця між набутими активами та законними доходами сягатиме від 960 тис. грн (500 прожиткових мінімумів для працездатних) до 11,2 млн грн, статки будуть стягуватися судом в цивільному порядку.

Позови про стягнення активів розглядатиме Вищий антикорупційний суд, а звертатися до суду будуть прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Законопроєктом також пропонується стягувати активи понад 1 млн грн, незаконно отримані чиновником за чотири роки до початку дії закону: якщо на час набуття чинності вони перебували у власності чиновника або третіх осіб, які набули це майно за його вказівкою чи за його гроші. Така норма може дозволити конфіскувати незаконно набуті активи фігурантів справ НАБУ, які уникли покарання завдяки рішенню Конституційного Суду.

Про це повідомляє ukrinform.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах