Політика  |  08.10.21  |  п'ятниця
 

Рада спростила подачу відомостей до Єдиного реєстру юросіб

Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт № 5807 "Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи".

Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту, його метою є вдосконалення та спрощення положень чинного законодавства в частині необхідності зазначення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи.

Зокрема, чинною редакцією закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" передбачено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відображається інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

"Водночас, у випадку, коли засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є кінцевими бенефіціарними власниками юридичної особи, інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи не доцільно подавати, оскільки вона чітко відслідковується за відомостями Єдиного державного реєстру",

— зазначено у документі.

Окрім того, проголосований законопроєкт:

передбачає, що фізична особа, яка є кінцевим бенефіціаром подає копію документа, що посвідчує особу лише у разі відсутності такого документа у матеріалах реєстраційної справи або за умови внесення змін до них
збільшує термін повідомлення державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності з трьох місяців до одного року з дня набрання чинності НПА, яким затверджена форма та зміст структури власності.
Що відомо
23 вересня Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт президента Володимира Зеленського № 5599 про статус олігархів. Розгляд супроводжувався суперечками в Раді і сутичками під парламентом але "за" проголосували 279 народних депутатів.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Коментарі (0) перегляди: 1329

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах