Політика  |  05.06.19  |  середа
 

Рада схвалила в першому читанні законопроект про с/г кооперативи

Депутати сподіваються, що це простимулює розвиток сільськогосподарських кооперативів.

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №6527-д "Про сільськогосподарську кооперацію".

Про це повідомив заступник голови аграрного комітету Верховної Ради Олександр Бакуменко.

"233 "за" в першому читанні. Наш комітет найближчим часом підготує законопроект до другого читання і винесе його в сесійний зал для прийняття остаточного рішення", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Доопрацьований законопроект, зокрема, передбачає для кооперативів, які не мають на меті одержання прибутку, основний фонд. Він створюватиметься за рахунок зворотних внесків членів кооперативу, а також через можливість повернення внесених до спецфонду кооперативу цільових коштів.

Крім того, держава готова компенсувати цим кооперативам з бюджету України 90% суми єдиного внеску на загальнообов'язкове і оплачений ними державне соцстрахування.

Сьогоднішнє законодавство в сфері сільськогосподарської кооперації, згідно з наведеним у пояснювальній записці до законопроекту, не дозволяє в повній мірі реалізувати потенціал кооперативів, а іноді взагалі блокує їх розвиток.

Метою нового законопроекту є врегулювання всіх правових відносини зі створення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів, з огляду на міжнародні стандарти.

Законодавці сподіваються, що прийняття законопроекту буде стимулювати розвиток існуючих та створення нових сільськогосподарських кооперативів, збільшення з ринкової частки у виробництві і реалізації їх продукції. У свою чергу це сприятиме посиленню конкурентоспроможності малих і середніх виробників, зокрема, і соціальному розвитку сільських територій взагалі.

У 2018 році уряд запустив програму з розвитку сільгоспкооперативів, яка передбачала компенсацію 70% вартості придбаного ними обладнання.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах