Політика  |  04.12.19  |  середа
 

Путін про транзит газу: українська сторона поки пропонує Росії неприйнятні умови

Росія готова зберегти транзит газу через Україну, хоча “українська сторона поки пропонує Росії неприйнятні умови”.

Про це президент Росії Володимир Путін повідомив журналістам на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом Сербії Александаром Вучичем, передає російське агентство ТАСС.

“Я постійно повторюю, що ми готові зберегти український транзит, ми ведемо зараз переговори про це у Відні, це ніякий не секрет. Правда, умови, які нам пропонують українські транзитери можливі, вони економічно неприйнятні для нас наразі”,

— сказав президент РФ, відповідаючи на питання про можливе припинення транзиту газу через Україну в Європу з 1 січня 2020 року у зв’язку із закінченням контракту між “Газпромом” і “Нафтогазом”.

При це Путін висловив надію, що умови вдасться змінити в ході переговорів.

“Я сподіваюся, що це запитна позиція, вдасться якось позиції погодити”, — сказав він.

Минулого тижня у Відні відбулися переговори Росії і України. У п’ятницю представники “Газпрому” і оператора газотранспортної системи України обговорили технічні питання, пов’язані з умовами транзиту російського газу в Європу з 2020 року. Була досягнута домовленість продовжити спільну роботу на поточному тижні.

Днем раніше у Відні відбулися переговори за участю міністра енергетики РФ Олександра Новака, міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексія Оржеля, голови правління “Газпрому” Олексія Міллера, керівників “Нафтогазу України” і ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”. Зазначалося, що сторони обговорили російсько-українське співробітництво в газовій сфері, врегулювання взаємних претензій щодо виконання контрактів, умови транзиту російського газу в Європу з 2020 року, перспективи прямої купівлі російського газу для споживачів України.

Про це повідомляє unn.com.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах