Політика  |  16.07.18  |  понеділок
 

Путін і Трамп обговорили українське питання

При особистій зустрічі політики обговорили питання Криму, кризи на Донбасі і транзиту російського газу через Україну.

Про це президенти Росії і США говорили на спільному брифінгу після особистих переговорів.

Дональд Трамп висловив побоювання, що Україна позбудеться транзиту російського газу, на що Путін відповів, що РФ готова продовжити роботу з Україною, якщо буде врегульоване газове питання на Стокгольмському арбітражі. За словами Путіна, вони продовжать контракт, якщо господарюючі суб'єкти вирішать суперечки і не матимуть один до одного претензій.

Також обидва глави держави обговорили окупований Крим і ситуацію на сході України. Путін заявив, що в будь-якому випадку потрібно наполягати на твердому дотриманні Мінських домовленостей і порадив Трампу налаштувати на це українське керівництво. Також президент РФ висловився з приводу невизнання приєднання Криму до Росії.

"Позиція Трампа по Криму відома і він її дотримується, він говорить про незаконність приєднання до Росії. У нас інша позиція. Ми вважаємо, що провели референдум, згідно з міжнародним правом",

- підкреслив російський президент.

Примітно, що Трамп не відповів на запитання журналіста про Крим, хоча раніше заявляв, що готовий визнати його російським і надалі робив кілька заяв, які суперечать одна одній за своїм настроєм, отже питання досі залишається відкритим.

Також Трамп вказав, що після переговорів стосунки Росії і США почали змінюватися. У той же час він зазначив, що поточний стан російсько-американських відносин - вина обох сторін.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах