Політика  |  01.03.18  |  четвер
 

Gazeta Wyborcza: Росія сварить Україну із сусідами

Однак українська влада не чинить опір цим провокаціям, засуджуючи їх лише на словах. Виконавці досі не понесли жодного покарання.

Про це пише польське видання Gazeta Wyborcza.

Автори нагадують про дві спроби підпалу (як виявилося, друга була вибухом) офісного центру угорської культури на Закарпатті, що відбулися протягом лютого. Після першої пожежі губернатор області Геннадій Москаль заявив, що за цією провокацією стоять польські націоналісти з праворадикального руху "Фаланга". Відзначимо, що виявили цих провокаторів польські правоохоронці, а не українські.

Цікаво, що ідеологія "Фаланги" дуже схожа на гасла ще однієї націоналістичної праворадикальної партії. Йдеться про рух "Йоббік" з Угорщини. Націоналісти цього руху не приховують своїх територіальних претензій до України і багато в чому їх вплив на чинну угорську владу спровокував конфлікт щодо українського закону "Про освіту". Цей вплив дуже суттєвий, тому що "Йоббік" на парламентських виборах 2014 року набрав більше 20% голосів і зараз це третя за силою сучасна політична партії Угорщини.

Польське видання пише, що за обома цими націоналістичними рухами в Польщі і Угорщині "стирчать вуха" Путіна. Істерія, яку створюють ці праворадикали, впливає на міжнародні відносини з цими країнами. Уже не перший місяць триває "історичний конфлікт" з Польщею, що закінчився прийняттям "антибандерівського закону", а також "мовний конфлікт" з Угорщиною, що заблокувала важливу зустріч в рамках співпраці "Україна-НАТО".

Але, при цьому, Україна практично не чинить опір таким провокаціям і не запобігає спробам Росії посварити українців із сусідами, відзначає Gazeta Wyborcza.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах