Політика  |  19.11.19  |  вівторок
 

Пропозиція Газпрому щодо транзиту газу є неприйнятною для України — глава Мінекоенерго

Пропозиція російського Газпрому на адресу Нафтогазу України про продовження терміну дії існуючого контракту на транзит газу або укладанні нового терміном на 1 рік з відмовою обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі є неприйнятною.

Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель.

«Давайте відверто. Ця пропозиція, яка була визначена, вона є неприйнятною для України, з урахуванням того, що треба відмовитися від арбітражів і підписати договір усього на один рік про користування українською газотранспортною системою»,

— сказав Оржель.

У той же час міністр висловив надію, що сторони ще зможуть повернутися до конструктивного діалогу.

Нагадаємо, що 18 листопада Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію продовжити діючий контракт на транзит газу або укласти новий терміном на 1 рік.

Умовою укладення контракту з Нафтогазом в Газпромі назвали відмову обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі. Серед інших умов росіяни назвали скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення штрафу на Газпром за «порушення економічної конкуренції» і відгук клопотання Нафтогазу про ініціювання розслідування Єврокомісії проти роскомпаніі.

Про це повідомляє nv.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах