Політика  |  22.03.19  |  п'ятниця
 

Президент-утікач повернеться в Україну

Про це розповідає Віталій Сердюк, адвокат Віктора Януковича.

Екс-президент Віктор Янукович, котрий через політичне переслідування тимчасово перебуває за кордоном, хоче повернутися в Україну.

Про це інформує його адвокат Віталій Сердюк.

За словами адвоката Віктора Януковича, все робиться для того, щоб припинити політичне переслідування і розпочати нове переслідування для тих осіб, котрі незаконно використовували своє службове становище, ініціювали кримінальні справи та переслідування, здійснювали інші злочини. Лише після цього Віктор Янукович зможе повернутися на свою батьківщину.

Однак Віталій Сердюк не назвав точної дати повернення екс-президента в Україну.

«Це тільки прокурор може називати їх точно. А ті, хто практикують у правозахисній темі, дат не називають», – наголосив адвокат.

Нагадаємо, що 24 січня Оболонський районний суд Києва засудив Віктора Януковича до 13 років позбавлення волі. Його звинуватили у вчиненні державної зради, підготовці та провокуванні агресивної війни.

Водночас суд виправдав Януковича за частиною 5 статті 27 (види співучасників), частиною 3 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу України через недоведеність у діях обвинуваченого складу кримінального злочину.

З моменту затримання Януковича починається термін його покарання. Ще суд постановив стягнути з екс-президента на користь держави процесуальні витрати на проведення експертиз у сумі 98 тисяч 561 гривень.

Адвокати подали п’ять апеляційних скарг на вирок, а саме:

  • захисник Олександр Байдик просить змінити вирок, виключивши з нього посилання на певні докази та обставини;
  • захисник Олександр Горошинський просить скасувати вирок, а кримінальне провадження закрити;
  • захисники Богдан Біленко та Адріана Фозекош просять скасувати вирок та призначити новий судовий розгляд у суді першої інстанції;
  • захисники Віталій Сердюк та Ігор Федоренко просять додатково допитати 48 свідків. вирок скасувати, а кримінальне провадження щодо Януковича закрити та скасувати арешти на майно, що накладені в межах цього кримінального провадження.
 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах