Політика  |  15.12.18  |  субота
 

Порошенко: Україна не буде територією Російської церкви!

Петро Порошенко виступив з урочистою промовою на Об'єднавчому Соборі Української автокефальної церкви.

Основні тези свого виступу сам Президент України опублікував на своїй сторінці у Twitter.

Гарант почав свою промову з того, що Україні необхідно "позбавитися від ланцюгів, які поневолюють нас духовно і роблять нас виконавцями чужої волі". Порошенко зазначив, що початок української автокефалії було покладено ще за часів гетьмана Скоропадського і Симона Петлюри.

"Незалежна Україна поклоняється великим предкам і пам'ятає їх заповіт. Сьогодні все готово для того, щоб ми виконали цей заповіт. Робимо останній крок на тисячолітньому шляху до святої й великої мети... Україна не була, не є і не буде канонічною територією Російської церкви!"

- заявив Президент.

Також Порошенко зазначив, що на Соборі присутній голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Далі глава держави подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за "турботу про Україну" і сказав, що на учасниках Собору лежить велика відповідальність, бо "питання автокефалії - це питання національної безпеки й збереження державності". Причому він заявив, що держава зі свого боку зробила усе, що могла, тепер залишається лише прийняти статут і вибрати предстоятеля, а вже на Фанарі його чекає довгоочікуваний томос про автокефалію української церкви.

"Ми пам’ятаємо слова святого апостола Петра: «Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать!» Тож заради Господа й України прийміть найрозумніші зважені рішення. Вірю, що ви – правильні люди, у правильний час, у правильному місці. Бажаю Об’єднавчому Собору успішної роботи."

- закінчив Петр Порошенко.

Нагадаємо, що стала відома дата отримання томосу про автокефалію. Зі слів одного з ієрархів, отримання томосу варто чекати не раніше 6-го січня, а поки Україна має обрати нового предстоятеля єдиної церкви.

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах