Політика  |  14.08.19  |  середа
 

Польща підтримує пропозицію розширити "нормандський формат"

Польща підтримує пропозицію Президента України щодо розширення "нормандського формату" і запрошення США та Великої Британії до участі у перемовинах.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

На думку глави польського МЗС, потрібно співпрацювати, концентруватися і шукати рішення, яке зупинить конфлікт, а також "шукати інші інституції, інші формати".

"Я чув про пропозицію Президента Зеленського розширити "нормандський формат". Запросити США та Велику Британію. На мою думку, це може бути гарним способом просуватися вперед", – заявив Чапутович.

Він наголосив, що в України та Польщі дуже близькі відносини.

Глава польської дипломатії зазначив, що обговорював питання миру в Україні з Павлом Клімкіним, і вже двічі – з Володимиром Зеленським.

"Ми підтримуємо зусилля Президента Зеленського щодо стабілізації ситуації, здобуття миру для Донбасу. Ми знаємо при цьому, що реакція на ці зусилля поки що не дуже оптимістична", – констатував Чапутович.

Він також повідомив, що знає про проєкти нової української влади, спрямовані на підвищення рівня життя на лінії зіткнення, і заявив, що Польща підтримує такий підхід.

"Нам потрібно більше дій, аби вийти з глухого кута та шукати інші, можливо, інституційні, рішення. ЄС мусить бути більш залученим. Це предмет дискусій в Європейському Союзі, і ми цим займаємося", – пояснив міністр.

Підсумовуючи, глава польської дипломатії вкотре запевнив, що Польща завжди підтримувала і буде підтримувати Україну, її територіальну цілісність і незалежність.

8 липня Зеленський запропонував Путіну провести прямі переговори в Мінську за участю президента США, прем’єра Великої Британії, канцлера ФРН і президента Франції.

11 серпня спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що представники США, Німеччини та Франції на початку наступного тижня планують провести консультації щодо "нормандського формату".

Про це повідомляє ZIK

 
 

Коментарі (0) перегляди: 466

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах