Політика  |  13.07.19  |  субота
 

Політв'язня Литвинова, якого утримували після передавання з РФ, випустили на свободу

Його утримували в колонії протягом чотирьох місяців.

Помилуваного політв’язня Сергія Літвінова, якого після передачі з Росії понад 4 місяці утримували в колонії Харкова, випустили на волю.

Про це повідомляє "Громадське" з місця події.

Напередодні заступник міністра юстиції Сергій Петухов повідомив, що президент Володимир Зеленський помилував політв’язня Літвінова, якого після передачі з Росії утримували в харківській колонії.

На початку 2019 року українського політв'язня Сергія Литвінова перевели з Магадана в колонію в Україні. Український суд відправив його відбувати покарання за вироком, прийнятому російським судом, в виправну колонію №12 у Харкові.

Сергій Литвінов був затриманий російськими правоохоронними органами в районній лікарні в Ростовській області. Його звинуватили в масових вбивствах мирних жителів і зґвалтуваннях, які він нібито вчинив, перебуваючи в складі добровольчого батальйону Дніпро-1.

Коли адвокати зуміли довести, що "загиблих" мирних громадян ніколи не існувало, російські слідчі зняли з Литвінова звинувачення у військових злочинах, залишивши розбій.

У листопаді 2015 року кримінальна переслідування Литвінова було припинено, оскільки слідчі не знайшли достатньо доказів причетності українця до злочинів. Генпрокуратура Росії вибачилася перед українцем за переслідування за "вбивства" і "військові злочини".

2016 року один з районних судів Ростовської області засудив Литвінова до 8,5 років колонії суворого режиму. Він нібито влітку 2014 року в населеному пункті Станично-Луганського району Луганської області скоїв розбійний напад з автоматом Калашникова на громадянина РФ.

Про це повідомляє ТСН

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах