Політика  |  22.12.20  |  вівторок
 

Політв’язень Олександр Шумков повертається в Україну з російської колонії (фото)

У четвер, 24 грудня повертається в Україну з колонії Російської Федерації український політв’язень Олександр Шумков.

Про це увечері в понеділок, 21 грудня, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, пише Новинарня.

Згідно з повідомленням у телеграм-каналі омбудсмена, під час онлайн-конференції “Депутат, допоможи полоненим Кремля!” Денисова нагадала, що зараз з політичних мотивів РФ переслідує 130 українських громадян, які є батьками 186 неповнолітніх дітей.

“Повідомила, що 24 грудня з російської в’язниці на батьківщину повертається Олександр Шумков. Також повідомила, що отримала відповідь від уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової про можливість відвідати українських політв’язнів”,

— йдеться в повідомленні.

Додамо, що Олександр Шумков відомий як колишній охоронець лідера “Правого сектору” Дмитра Яроша, солдат 11-ї бригади армійської авіації ЗСУ. У 2017 році в Україні щодо нього велося кримінальне переслідування за дезертирство, зберігання зброї й наркотиків. У Росії Шумкова затримали силовики за обвинуваченнями в екстремістській діяльності, “громадській блокаді Криму” тощо. Зі слів політв’язня, росіяни викрали його з України.
4 грудня 2018 року в Севському суді Брянської області РФ Шумкова засудили до чотирьох років загального режиму.
Надалі Олександр неодноразово оголошував голодування.

1 листопада 2020 року стало відомо, що українського політв’язня Олександра Шумкова побив співробітник колонії у Тверській області РФ.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e