Політика  |  12.02.19  |  вівторок
 

Підписанню мінських угод 4 роки

Цей документ скерований на мирне врегулювання конфлікту на сході Україниузгодили на саміті в Мінську 12 лютого 2015 року.

У цей день "нормандська четвірка" у складі представників України, Росії, ОБСЄ і так званих ЛДНР домовлялися про деескалацію конфлікту.

Перед тим 5-6 лютого президент Франції спільно із канцлером Німеччини приїздили в Київ та москву й обговорювали план врегулювання конфлікту. 9 лютого Ангела Меркель проконсультувалася із президентом Сполучених Штатів Америки, щодо України, зокрема передачі нашій країні озброєння в випадку провалу переговорів.

У ніч на 10 лютого переговори проводили в Берліні. Участь у них брали заступники міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки".

11 лютого у Мінськ прибули президент України Петро Порошенко, Ангела Меркель, Франсуа Олланд та президент РФ Володимир Путін. Згодом до них також приєднався спецпредставник голови ОБСЄ в Контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Хайді Тальявіні.

Вже 12 лютого у Мінську були й голови самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік", Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Лідери "четвірки" підписали Декларацію на підтримку Комплексу заходів із виконання мінських угод.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах