Політика  |  28.03.19  |  четвер
 

ГПУ завершила розслідування у справі Курченка

Олігарха підозрюють в участі у злочинній організації Януковича та в особливо тяжких злочинах проти держави.

Департамент міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України завершив розслідування кримінальної справи щодо Сергія Курченка.

Про це 28 березня на своїй сторінці у Facebook написав генпрокурор Юрій Луценко.

Сергія Курченку інкримінують заволодіння скрапленим газом "Укрнафти" і "Укргазвидобування" на суму 2,196 млрд гривень; грошовими коштами НАК "Нафтогаз України" (450 млн гривень), НБУ (787,4 млн гривень), Реал Банку (4,707 млрд гривень), Брокбізнесбанку (2,3029 млрд гривень), Укргазбанку (502,3 млн), ПАТ "Аграрний фонд" (2,069 млрд гривень); завершений замах на заволодіння грошовими коштами НАК "Нафтогаз України" 5,1 млрд гривень та фіктивне підприємництво.

Генпрокурор підкреслив, що зазначені кошти були відмиті і легалізовані.

Також він повідомив, що під час розслідування встановлено й інших осіб, які брали участь у цій злочинній діяльності.

Відтак, за словами Луценка, повідомлено про підозру 98 особам, у тому числі високопосадовцям (із них 12 вищих посадових осіб міністерств та відомств, а також Національного банку України, 6 керівників обласних державних адміністрацій, 14 осіб керівного складу державних компаній).

З тих осіб щодо 42-х кримінальні справи вже скерували на розгляд в суді.

"За наслідками судових розглядів на теперішній час ухвалено 27 обвинувальних вироків, 4 особи ухвалами суду звільнені від відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Щодо 15 осіб тривають судові розгляди",

- додав генпрокурор.

Загальна вартість арештованого майна становить більш як 5 млрд грн, загальна сума відшкодованих збитків - понад 1,5 млрд доларів.

Окрім цього, прес-секретар Генпрокурора Юрія Луценка поширила у Facebook офіційну заяву ГПУ про те, що оголошення підозр Гонтаревій, Ложкіну, Стеценку і Філатову було проведено з порушенням законодавства, тож зазначені особи не вважаються підозрюваними в розумінні ст. 42 КПК.

Однак, за інформацією УНІАН, підозри повідомили людям з найближчого оточення Петра Порошенка: Валерії Гонтарєвій, чинному заступнику голови АП Олексію Філатову, екс-главі АП Борису Ложкіну та іншим.

Фотокопії підозр потрапили у розпорядження агентства від джерела в ГПУ.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах