Політика  |  10.06.19  |  понеділок
 

Під Адміністрацією Президента пройшла акція протесту

Протестувальники скандували Зеленському "Ганьба!" та вимагали прозорого формування дорожньої карти на переговорах в Мінську й зняття заборони у відповідь на стрільбу окупантів.

Під Адміністрацією Президента громадські організації провели акцію протесту "Зупини капітуляцію".

Про це у Facebook повідомив один з організаторів акції Олександр Іванов.

"Сьогодні ми показали Зеленському і Ко, що реваншизм і капітулянство не пройдуть!",

- написав Іванов.

Зокрема, пікетувальники вимагали прозорості формування та залучення авторитетних представників громадськості до дорожньої карти України для переговорів у Мінську. Крім того, можливості українським військовим адекватно відповідати артилерією на ворожі обстріли. Ще однією вимогою була відставка голови АП Андрія Богдана у зв’язку з порушенням закону про люстрацію та відставка прес-секретаря Зеленського Юлії Мендель через її заяви про українських військових.

"Кучма в Мінську домовляється, що українські військові не будуть стріляти у відповідь в односторонньому порядку, як і про торгівлю з ОРДЛО. Секретарка президента Зеленського Юлія Мендель на 1+1 звинувачує українських військових в обстрілі шкіл, лікарень і дитячих садків. Що це як не початок капітуляції?",

- сказав Олександр Іванов.

Під Адміністрацію Президента прийшли близько півтори тисячі людей, повідомляє "Укрінформ".

Люди тримали у руках українські прапори, плакати із надписами: "Мне не нужен русской мир - мені потрібна українська перемога", "Не дам розстріляти воїнів". Вони скандували: "Вова, в нас іде війна - зачекає шаурма", "Слава Україні - Героям слава", "Слава нації - Смерть ворогам", "Ні капітуляції - слава нації", "Кучму - геть", "Зеленський - у відставку", а також співали гімн України.

Під час пікету між активістами і поліцією сталася сутичка. Як повідомляє РБК-Україна, штовханина сталася через те, що один з активістів наклеїв на стіну будівлі АП наклейку "Адміністрація губернатора Малоросії". Після цього активісти почали скандувати: "Аваков, до побачення!"

Учасники протесту також вимагали зустрічі з главою держави Володимиром Зеленським, однак до пікетувальників ніхто не вийшов.

"З Адміністрації Президента побоялися до нас вийти, але ми передамо ці вимоги офіційно через народних депутатів. І Зеленський буде змушений дати офіційну відповідь. Далі ми будемо уважно стежити за діями президентської влади і давати адекватну відповідь на загрози. Ні капітуляції - геть капітулянтів!",

- наголосив організатор акції протесту.

Нагадаємо, 5 червня після переговорів у Мінську Кучма заявив, що Україна має повідомити всьому світові, що хоче "режиму тиші". Він запропонував не стріляти ЗСУ у відповідь на обстріли агресора, а також сказав, що має бути запроваджена заборона на обстріл громадських об’єктів – шкіл, дитячих садків.

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах