Політика  |  10.01.19  |  четвер
 

Петро Порошенко отримав орден Андрія Первозванного

Орден Андрія Первозванного "за активну участь в процесі отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви" надали президенту України Петру Порошенку.

Вручав його Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Нагородження пройшло ще у день Об'єднавчого собору - 15 грудня, а от урочисте вручення  - в четвер, 10 січня.

Варто нагадати, що президент України нагородив Філарета званням Героя України. Окрім цього Порошенко назвав Філарета таким, що назавжди залишиться духовним лідером української церкви.

Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року в Софії Київській відбувся Об'єднавчий собор, де зібралися представники церков України: Української православної церкви Московського патріархату і Київського патріархату, а також Української автокефальної православної церкви. На ньому відбулась історична подія - підписання статуту нової Православної церкви України. Її настоятелем обрали митрополита Київського і всієї України Єпіфанія. А 5 січня в Стамбулі, Томос про автокефалію урочисто підписав Вселенський патріарх Варфоломій.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах