Політика  |  25.04.13  |  четвер
 

Опозиційні партії подали скаргу до ВАСУ

З приводу призначення всеукраїнського референдуму, на який має бути винесено 5 питань.

Представники партій "Батьківщина", "Свобода" і УДАР подали позов до Вищого адміністративного суду України. На думку опозиціонерів, закон "Про всеукраїнський референдум" порушує Конституцію України.

У позовній заяві зазначено, що проект закону про референдум прийняли за основу 3 червня 2010 року. Згодом нардепи надали відповідні пропозиції і поправки до його тексту. А вже 6 листопада минулого року, на голосуванні редакція законопроекту про референдум у першому читанні була поставлена неправомірно, себто без врахування поправок прийнятих у другому читанні. В такий спосіб було прийнято закон у його "первинній редакції", сказано у повідомленні.

Опозиційні депутати кажуть, що голосування в листопаді за цей закон "мало відверто неособистий характер", адже "кнопкодави" тоді встигли проголосувати за багатьох нардепів, котрих у сесійній залі не було.

"Ми усвідомлюємо, що ВАСУ не підтримає позицію опозиції, тому що він перебуває під тиском Адміністрації президента. Але ми робимо це спеціально для того, щоб після ВАСУ отримати право подачі позову до Європейського суду з прав людини про скасування закону про референдум", -

зазначив Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, 9 квітня, ЦВК прийняла ряд документів, що стосуються підготовки до всеукраїнського референдуму, на який має бути винесено п'ять питань. Учора Кабміном було затверджено порядок оплати праці комісій, які будуть працювати на референдумі. На думку Миколи Томенка, референдум дасть змогу владі обирати главу держави у Верховній Раді.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 3852

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах