Політика  |  15.07.19  |  понеділок
 

Офіс президента звинуватили у плагіаті

Офіс президента без дозволу використав стиль каліграфії Василя Чебаника. З офіційним зверненням до нього не зверталися.

Офіс президента оформив привітання з Днем рибалки в стилі робіт українського каліграфа, повідомляє Telegraf.design.

Шрифтова основа бланка привітання належить Василю Чебанику, але саме такого напису він не робив, повідомила дочка каліграфа Вероніка Чебаник.

За висновком самого Василя Чебаника, його шрифт переробили на свій лад. Офіційного дозволу на використання стилю автора ніхто не питав.

"На жаль, це не злизування, а перешивання моїх букв на "поліпшення". У наборі каша з ранньої "громадянки". До речі, в моїх напрацюваннях є кілька логотипів "Президент України", окремо і на посвідченні президента України",

- прокоментував ситуацію каліграф.

Дизайнер Богдан Гдаль повідомив Telegraf, що як мінімум одне подібне зображення знайдене в мережі та датується 2017 роком. Тобто в середовищі АП воно, можливо, фігурувало давно, але не зрозуміло з якого саме часу.

Раніше шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль заявив, що дизайнери Нацбанку використовували піратський шрифт у новій купюрі та порушили авторські права Adobe. У самій компанії Adobe українському дизайнеру підтвердили підозри у використанні Нацбанком піратського шрифту в новій банкноті, зазначивши, що для вирішення проблеми потрібно створити абсолютно нові друковані форми банкнот з ліцензійною версією шрифту.

Пізніше в НБУ заперечили "піратський" шрифт на новій банкноті. Всі елементи дизайну банкноти в тисячу гривень є авторськими, а не копією готових продуктів, заявили в центробанку.

Про це повідомляє Корреспондент.net

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах