Політика  |  27.02.19  |  середа
 

Україна не візьме участі у цьогорічному Євробаченні

Як кажуть в НСТУ, Національний відбір привернув увагу до ситуації з гастролями українських артистів на території держави-агресора, тому потрібно врегулювати це питання.

Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовилась від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

Відповідна заява оприлюднена на сайті регулятора.

"У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору, Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019",

- йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Суспільний мовник щороку укладає стандартний договір для представлення України на пісенному конкурсі. Відомо, що співачка MARUV стала переможницею Нацвідбору-2019, проте після проведених перемовин відмовилася підписувати контракт.

За правилами, кажуть в НСТУ, щоб представляти Україну на Євробаченні, Суспільний мовник може обрати будь-якого виконавця, й не з-поміж учасників Національного відбору.

"Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі",

- пояснив регулятор.

В НСТУ нагадали, що почергово звернулися до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору. Однак гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні.

Суспільний мовник вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог та вже згодом врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором, адже на 5-му році війни Росії проти України зв’язки артистів із шоу-бізнесом у РФ все ще залишаються дуже тісними.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах