Політика  |  19.08.19  |  понеділок
 

Нетаньягу похвалив Зеленського

Прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу під час офіційного візиту в Україну заявив, що з часу президентства Володимира Зеленського країна почала розвиватися вдвічі швидше.

 "Я побачив, що з часу, коли вас обрали, практично вдвічі країна почала розвиватися швидше. Я не думаю, що це просто збіг, я думаю, що це відображає те, яким чином були натхненні люди до цього візиту і до вашого бачення щодо мирної та процвітаючої України…Я тут був 20 років тому і бачу зміни, які відбулися і бачу ваші бажання пришвидшувати ці зміни. Отже, хочу скористатися можливістю і запросити вас до Єрусалима. Ми вже погодилися, що це буде наступного тижня, якщо не наступного, то принаймні дуже скоро",- висловився прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу.

За словами Нетаньягу, Україна та Ізраїль має багато чого спільного. Він повідомив, що під час зустрічі 19 серпня він домовився із Зеленським про спільний проект в Умані. Нетаньягу заявив, що країни домовилися розширити угоду про Зону вільної торгівлі. Він додав, що протягом візиту вдалося прийняти два важливих рішення:

"По-перше, треба одразу працювати над угодою про ЗВТ, коли пройдуть вибори до нашого парламенту, ми зможемо її ратифікувати, оскільки ми її розширюємо, в тому числі, на сферу послуг.
По-друге, у Києві та Єрусалимі треба відкривати спеціальні центри високотехнологічного розвитку. Таким чином, ми будемо обмінюватися технологіями та залучати українців до нашої індустрії, бо ми будемо робити спільні інвестиції в цю сферу тут, в Україні".

Передісторія:
19 серпня прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу здійснює офіційний візит в Україну. В Україні Нетаньягу не було 20 років.
20 серпня Нетаньягу має зустрітися з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом.
Торік ізраїльська сторона скасовувала візит українського прем'єра.
У січні 2019 року Нетаньягу зустрічався з п'ятим президентом України Петром Порошенком в Ізраїлі.
У минулі роки між країнами були доволі напружені стосунки, адже Україна в ООН не підтримувала деякі резолюції щодо Ізраїлю. Зокрема, Україна засудила будівництво єврейських поселень на палестинських територіях (західний берег річки Йордан) і не визнала суверенітет країни над Голанськими висотами.
Крім того, на міжнародній арені не визнають "столицю Ізраїлю Єрусалим". Офіційний Київ вважає ізраїльською столицею місто Тель-Авів, там розміщене посольство України.
У травні 2018 року США перенесли своє ізраїльське посольство з Тель-Авіва до Єрусалима попри гучну критику переважної більшості країн.
Ізраїль захопив східну частину Єрусалима під час Шестиденної війни в 1967 році та згодом анексував.
Палестинці прагнуть зробити східну частину Єрусалима майбутньою столицею власної держави.

Про це повідомляє www.pravda.com.ua

 
 

Коментарі (8) перегляди: 645

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах