Політика  |  22.07.13  |  понеділок
 

Раді пропонують узаконити смертельну самооборону

Законопроект "Про внесення змін до ст. 36 Кримінального кодексу (щодо розширення меж необхідної оборони)" підготував і вніс до парламенту нардеп Микола Катеринчук.

Представник "Батьківщини" висловив бажання розширити можливості необхідної самооборони. Зокрема, на думку парламентарія, потрібно узаконити застосування так званого "смертельного насильства", яке спричиняє загибель нападника.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що зараз законослухняний громадянин України є надто обмеженим в самообороні, а в Кримінальному кодексі не сказано нічого про те, що злочинці тим часом обмежень не мають. Згідно з ст. 36 Кримінального кодексу України, передбачено кримінальну відповідальність для осіб, які вчинили навмисне вбивство або завдали тяжких тілесних ушкоджень під час необхідної оборони. Катеринчук вважає, що цю норму слід удосконалити.

Зазначимо, що в прес-службі Катеринчука повідомили про активну підтримку громадянами цього нововведення. На переконання автора документа, необхідність введення цієї норми давно вже обговорюють у засобах масової інформації.

Тим часом, представники більшості у Верховній Раді заявили, що кожен конкретний випадок застосування сили під час самооборони повинні розглядати працівники правоохоронних органів і суду. На думку заступника голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Миколи Джиги (Партія регіонів), в чинному Кримінальному кодексі України справді необхідно розширити права на необхідну оборону. Але тим не менш, за його словами, саме слідчий і суд в кожному конкретному випадку повинні вирішувати, де її межі.

Представники опозиції натомість не вбачають доцільності у таких нововведеннях за теперішніх реалій. Зокрема, член комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Валентин Королюк ("Батьківщина") зазначив, що цей законопроект, швидше за все, не знайде підтримки в парламенті. На його думку, Україна ще не готова до нього. Адже, враховуючи те, що вісімдесят відсотків населення країни живе за межею бідності, такі нововведення можуть призвести до руйнівних процесів у суспільстві, стверджує нардеп.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e