Політика  |  10.01.22  |  понеділок
 

МЗС України засудило насильство у Казахстані — заява дипломатів

Міністерство закордонних справ України засуджує насильство, яке спалахнуло у низці казахстанських міст та призвело до численних жертв. Відповідну заяву українське зовнішньополітичне відомство оприлюднило у понеділок, 10 січня.

“Висловлюємо співчуття у зв'язку із загибеллю казахстанців, з якими українців пов'язують багаторічні зв'язки дружби й взаємної поваги”,

— йдеться у заяві.

За словами українських дипломатів, зараз надзвичайно важливо вжити максимальних заходів задля деескалації ситуації і уникнення подальшого насильства, гарантувати дотримання прав людини, забезпечити відновлення роботи об'єктів критичної інфраструктури та систем зв'язку.

“Взяли до уваги розгортання на території Казахстану іноземних військових сил з домінуванням російського контингенту на запрошення влади Казахстану. Іноземні війська мають поважати незалежність, суверенітет та національне законодавство Казахстану і міжнародне право, а їхнє перебування не повинне виходити за межі задекларованого обмеженого часового терміну”,

— відзначили в МЗС.

МЗС України також повідомило, що продовжуватиме захищати інтереси українців в Казахстані, зокрема надавати їм сприяння у поверненні на Батьківщину.

“Тримаємо на особливому контролі ситуацію із нашими громадянами в Алмати”,

— зазначили дипломати.

В МЗС нагадали про рекомендації громадянам України наразі залишатися в місцях тимчасового проживання та тримати зв'язок з українським посольством, яке інформуватиме про можливі шляхи виїзду з країни.

Що відомо
У Казахстані з 1 січня тривають протести, приводом до яких стало підвищення цін на газ. У ніч проти 5 січня вони переросли в сутички мітингарів і поліції, після чого в різних містах країни почалися погроми та захоплення будівель. У країні на тлі протестів заблокували роботу інтернету, а також припинили працювати банки.
Президент Казахстану звернувся до Ради колективної безпеки ОДКБ, до якої входять представники шести країн, зокрема Росії. 6 січня іноземні війська почали прибувати в Казахстан.
7 січня у Казахстані оголосили "червоний рівень" терористичної небезпеки, а президент країни Касим-Жомарт Токаєв ініціював проведення саміту лідерів країн-учасниць Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
Міністерство внутрішніх справ Казахстану заявило про 7 939 затриманих під час протестів станом на 10 січня.
10 січня у Казахстані оголошено Днем жалоби.

Про це повідомляє suspilne

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e