Політика  |  18.11.19  |  понеділок
 

Нафтогаз не отримував жодних пропозицій від Газпрому щодо угоди про транзит

У Нафтогазі повідомили, що не отримували жодних офіційних пропозицій від Газпрому щодо укладання нової угоди про транзит російського газу до Європи через газотранспортну систему України.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Так Вітренко відреагував на заяву Газпрому, поширену у російських ЗМІ, зокрема агенцією «Интерфакс», про те, що Газпром надіслав Нафтогазу офіційну пропозицію продовжити чинний або укласти новий контракт на транзит газу терміном на 1 рік. У російському газовому монополісті висунули умови щодо нового контракту: відмова України та Нафтогазу від всіх перемог у міжнародних арбітражах та взаємне прощення вимог у нових арбітражних провадженнях.

Також у Газпромі заявили, що очікують на відповідь української сторони щодо закупівлі російського газу у Газпрому напряму з 2020 року.

Зазначимо, що Україна на переговорах про транзит газу намагається укласти з Росією довгостроковий контракт на транзит газу терміном на 10 років з фіксованими обсягами транзиту, а також відповідальністю сторін за порушення угоди. Крім цього, за наполяганням України та ЄС, новий контракт мають укласти за європейськими правилами. Для цього в Україні ухвалили закон про анбандлінг Нафтогазу, який передбачає створення незалежного від Нафтогазу Оператора ГТС.

Про це повідомляє hromadske.ua

 
 

Коментарі (1) перегляди: 550

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах