Політика  |  07.04.19  |  неділя
 

На Майдані затримали чоловіка з листівками проти Зеленського

Правоохоронці стверджують, що дії активіста були протиправними.

Про це повідомляє прес-служба поліції Києва.

У неділю, 7 квітня, в центрі Києва правоохоронці затримали активіста "Відсічі" за проведення незаконної передвиборчої агітації. Леонід Овчаренко роздавав листівки, які закликали не голосувати за Зеленського.

За словами поліціянтів, чоловіка попередили, що такі дії є протиправними, а відтак запросили проїхати в територіальний відділ поліції для складання адміністративних матеріалів. Утім чоловік відмовився і вчинив непокору правоохоронцям.

У результаті чоловіка, 1987 року народження, доставили до відділу поліції, де склали адміністративні протоколи за ст. 212-10 (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму) та ст. 185 (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліціянта, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Водночас, рух "Відсіч" повідомив на своїй сторінці в Facebook, що затриманим є його активіст Леонід Овчаренко. Там також стверджують, що листівка не порушує виборчого законодавства.

За словами Олега Слабоспицького, активіста, Леоніда без жодних причин просто винесли на руках в машину та доставили у райвідділок на Прорізній.

"Неофіційна причина - порушення виборчого законодавства (хтось пам'ятає щоб 31 березня поліція так працювала?). Парадокс у тому, що у листівці нема закликів голосувати за конкретного кандидата і вона нічого не порушує. Підлизування Авакова Зеленському виходить на новий рівень",

- обурюється він.

На сторінці громадського руху повідомляється, що ніяких закликів голосувати "за" чи "проти" листівка не містить – отже не порушує виборчого законодавства.

"Нашого активіста запакували в автівку та доправили у відділок №4 на Прорізній, 12б. Однак, коли ми почали дзвонити у відділок – там відповіли, що не затримували нашого активіста і його там немає. В той же час Леонід веде трансляцію з цього відділку. Виглядає, що поліція серед білого дня викрала людину, щоб врятувати репутацію Зеленського",

- йдеться в повідомленні.

Відомо, що для ліквідації "агітатора-правопорушника" було залучено 15 поліціянтів.

При цьому, за словами Катерини Чепури, яка перша повідомила про затримання, за номером стаціонарного відділення стверджують, що нікого не затримували.

За словами самого Леоніда Овчарука, після години у відділку він досі не був затриманий. Він повідомив, що ні запису в журналі, ні протоколу про затримання не здійснено.

"Шиють злісну непокору поліції. Хоча звісно ніякої непокори не було. Та й затримання не було. Адже мене просто "запросили на бесіду"",

- написав він на своїй сторінці у Facebook.

Він з прикрістю додав, що старі часи повертаються.

Доповнено: Організація "Відсіч" повідомила про те, що активіста Леоніда Овчаренка виправдав суд.

Зазначається, своїм першим рішенням суд виправдав активіста у справі про звинувачення у "злісній непокорі працівникам поліції" під час затримання. Окрім того, суд виправдав Овчаренка за звинуваченнями в незаконній агітації, що стосувалася Володимира Зеленського.

Повідомляється, що у листівках організації суддя не побачила жодної агітації.

 

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах