Політика  |  26.04.13  |  п'ятниця
 

МЗС сподівається встановити безвізовий режим з ЄС через два роки

Україні вдасться перейти на безвізовий режим з Євросоюзом до 2015 року, якщо будуть реалізовані всі завдання, що стоять перед нею на цьому шляху.

Так вважає Андрій Олефіров, заступник міністра закордонних справ України. За його словами, встановлення вільних кордонів з ЄС можливе лише за однієї дуже важливої умови – спрямованості всіх дій влади на виконання всіх завдань, які стоять перед Україною.

Олефіров запевнив, що станом на квітень 2013 року уряд виконав понад 90% завдань в межах першої законодавчої фази Плану дій щодо безвізового режиму з Європейським союзом. Фазу планують завершити вже цьогоріч після того, як наберуть чинності зміни до антикорупційного, антидискримінаційного законодавства та законодавства щодо персональних даних.

За словами експерта, друга імплементаційна фаза передбачає практичні дії щодо встановлення вільних кордонів.

"Після завершення законодавчої фази переходимо до наступної фази – практичної, де фактично наші європейські колеги будуть перевіряти нашу міграційну практику та її наближення до стандартів ЄС", –

розповів дипломат.

Олефіров сказав, що другу фазу Україна пройде за рік, якщо брати до уваги досвід Молдови, яка вже розпочала практичну роботу зі встановлення безвізового режиму.  

Нагадаємо, у березня ВР та Президент України ратифікували закон про спрощення візового режиму з Європейським союзом.

18 квітня Європарламент затвердив зміни, внесені до угоди про спрощення візового режиму між Євросоюзом та Україною. Заключне рішення повинна прийняти Рада Євросоюзу. Це має відбутись на найближчому засіданні Ради в травні.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 4842

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах