Політика  |  12.12.17  |  вівторок
 

Мін'юст включився в боротьбу проти НАБУ

Після того, як Антикорупційне бюро провело обшук в будівлі Міністерства юстиції, захисники цього відомства заговорили про "гру НАБУ на боці Росії".

Нагадаємо, що в п'ятницю, 8-го грудня, рано вранці детективи НАБУ увірвалися в будівлю Міністерства юстиції України. Одночасно обшук провели у вдома у голови секретаріату уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Мін'юсту Ольги Давидчук. Як стало відомо пізніше, антикорупціонери намагалися перешкодити знищенню важливих доказів.

Як стверджують представники Бюро, вони кілька разів запитували низку документів у Мін'юсту, проте їх не отримали. Коли ж з'явилася оперативна інформація про те, що ці документи знищуються, то Бюро негайно провело обшуки. Частину доказів вдалося зібрати в Мін'юсті. Другу частину оригінальних документів виявили вдома у Ольги Давидчук.

"7 грудня, в другій половині дня ми отримали інформацію, що ті документи, які підлягають вилученню на основі рішення слідчого судді, частина з них вже знищена й перебуває в сміттєвому кошику одного з працівників Мін'юсту, а інша частина вивезена за межі адміністративної будівлі Міністерства юстиції з метою їх подальшого укриття. Зараз ці документи як мозаїка збираються, однак уже назви тих підприємств, дати, які вказані в цих документах, повністю відповідають саме тим обставинам, які встановлюються в досудовому розслідуванні кримінального провадження", 

- заявили детективи Бюро.

Згідно із попередньою інформацією, НАБУ підозрює деяких чиновників Міністерства юстиції в зловживанні службовим становищем, що призвела до розтрати кількох десятків мільйонів гривень (йдеться про суми від 50 до 100 млн грн).

Представники Мін'юсту миттєво відреагували на ці обшуки і звинуватили НАБУ не тільки в порушенні законодавства, а й в "підіграванні країні-агресору".  З їх слів, Антикорупційне бюро проводило обшуки без присутності адвокатів та без наявності необхідного дозволу.

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив про те, що очолюване ним відомство мало намір до 19 грудня подати позов у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) проти російської компанії "Роснефть" у справі про заподіяння шкоди українській державі на 700 млн грн, але з причини обшуків НАБУ ці плани виявилися під загрозою. 

"Міністерство юстиції та офіс уповноваженого у справах ЄСПЛ готували позов проти російської компанії "Роснефть" з приводу 700 млн грн збитків, спричинених державі Україна незаконним захопленням майна цією компанією та її дочірніми структурами в Україні. Фактично таким рішенням суддя встановив, що треба подати ці документи і вилучити до 15 грудня, а ми збиралися подати проти "Роснефти" до 19 грудня позов. Фактично підривається можливість подачі позову проти російської компанії",

- сказав він.

У свою чергу, агенти НАБУ аргументують свої дії ч.3 ст. 233 Кримінально-процесуального кодексу України. Тобто вони намагалися врятувати майно, що може мати ознаки речових доказів. 

"Отже, замість того, щоб робити емоційні заяви, Міністерству юстиції було б з'ясувати, чому службові документи, які повинні бути надані НАБУ на виконання постанови суду, опинилися вдома у співробітника",

 - йдеться в повідомленні Бюро.

Як раніше повідомлялося, держдеп США обурений демаршем української влади проти НАБУ. Як і передбачалося, Сполучені Штати стали на захист свого антикорупційного проекту, проти якого почали боротьбу ГПУ, СБУ і МВС. Державний департамент США висловив обурення тим, що Україна намагається саботувати боротьбу з корупцією. Це може коштувати українській владі підтримки з боку країн Заходу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...