Політика  |  25.03.19  |  понеділок
 

Мін'юст презентував відеоролик "Гусь йде на вибори"

Серію роликів про "Гуся" створено в межах масштабного просвітницького проекту "Я маю право голосу".

Міністерство юстиції України роз’яснили права громадян під час виборів за допомогою відеороликів «Гусь йде на вибори». Це було зроблено в межах загальнонаціонального право-просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Під час презентації одного з відеороликів міністр юстиції України Павло Петренко розповів, що наприкінці 2019-8 року Міністерство юстиції, Центральна виборча комісія та за підтримки партнерів з уряду Канади розпочали масштабний просвітницький проект «Я маю право голосу». Метою цього проекту є залучити максимальну кількість українців до використання свого конституційного права обирати майбутнє своєї країни.

Таким чином було підготовлено чотири відеоролики з інтернет-персонажем «Гусем».

«Цей інструмент є надзвичайно важливим і цікавим для великої кількості українських виборців — молоді, яка сприймає зараз інформацію через соціальні мережі, інтернет. І сьогодні ми пропонуємо низку інформаційних роликів, де основним героєм є загальноулюблений український персонаж "Гусь", який роз'яснює, як скористатися своїм правом голосу, як піти на виборчу дільницю, перевірити, чи ти є в списках виборців, яким чином проконтролювати законність волевиявлення і зафіксувати факти порушень», – пояснив Павло Петренко.

Ілюстраторка, дизайнер та автор «Гуся» Надія Кушнір розповіла, що цей відеоролик приверне увагу людей, зокрема молоді, до їхніх виборчих прав.

Перший відеоролик, який вже презентували, стосується права виборця перевірити себе у списках виборців і змінити місце голосування. У наступних трьох роликах покажуть безпосередньо день голосування: яким чином прийти на вибори, проголосувати та проконтролювати момент голосування, тобто чи є якісь порушення і до кого звертатися у разі їх виявлення.

Ці відеоролики будуть поширюватися через соціальні мережі, засоби масової інформації, територіальні управління юстиції та бюро і центри системи безоплатної правової допомоги. Також, очікується, ролики будуть транслювати у громадському транспорті.

 

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах