Політика  |  27.05.19  |  понеділок
 

Литва обрала нового президента

Новообраним президентом Литви стане Гітанас Науседа, викладач університету і економіст.

Як інформує видання Delfi, результати екзит-полів говорять про те, що банкір набрав приблизно 73% голосів. Його ж опонент, колишній глава Мінфіну Ингрида Шимон набрала близько 25%. Офіційного оголошення результатів ще немає, але кандидат від консерваторів вже визнала свою поразку, а також привітала опонента з перемогою. У першому турі виборів кандидатів розділив лише 1% голосів, але все ж навіть тоді Науседа лідирував. 

Якщо ж говорити про риторику майбутнього литовського президента до України і Росії, то свою думку про Москву він висловлюється не так прямолінійно, як його конкурентка. Водночас варто зазначити, що Науседа називає політику Кремля агресивною. Він вважає, що для того, аби відносини між Литвою і Росією змінилися існує тільки один варіант - російський уряд почне дотримуватися Мінських домовленостей. А ось Білорусії новий лідер Литви готовий дати шанс.

Здійснювати візитів до Москви Науседа не планує, але і цілком відмовлятися від зв'язків не хоче - особливо в питаннях торгівлі.

"Я вважаю, що зв'язки з російськими людьми повинні стати нашим найважливішим пріоритетом, так як з цими людьми ми маємо жити і тоді, коли термін повноважень нинішнього кремлівського керівника закінчиться",

- сказав він.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 604

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах