Політика  |  31.10.18  |  середа
 

Лукашенко запропонував план врегулювання конфлікту на Донбасі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував свій варіант вирішення конфлікту на Донбасі з допуском миротворців ООН і ОБСЄ.

Про це розповів сам Лукашенко на зустрічі Основної групи Мюнхенської конференції з безпеки в середу, 31 жовтня, у Мінську. 

Глава Білорусі виступає за введення миротворців і вважає, що до складу місії повинні увійти військові, поліцейські та цивільні особи з тих країн, які зробили внесок у врегулювання конфлікту. Лукашенко заявив, що у справі розгортання місії потрібна поетапність.

"Необхідно вести подальший пошук взаємоприйнятного рішення з розміщення на Донбасі миротворців. Можливо, розглянути варіант розміщення спільної місії ООН і ОБСЄ в Україні", 

- заявив Лукашенко.

Більш того, "батька" сказав, що Білорусь готова взяти на себе відповідальність за підтримання миру і перенести в Мінськ технічний пункт тристороннього переговорного процесу. Крім цього президент висловив готовність супроводжувати вибори на непідконтрольних територіях виходячи з розуміння, що вони є невід'ємною частиною України.

Крім цього Лукашенко готовий запросити за стіл переговорів всіх учасників конфлікту, без винятків.

"Давайте будемо чесні: якщо нам не вдасться залучити за цей стіл США, навряд чи ми досягнемо мети." Ні "нормандська четвірка", ні Тристороння контактна група, ні Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, ні формат Волкер-Сурков - ніхто не може впоратись. Однак, будемо відверті, рішення конфлікту на Донбасі, при бажанні, могло б бути вже давно знайдено. Потрібно продовжити роботу щодо посилення можливостей Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та Тристоронньої контактної групи.",

- заявив Лукашенко.

Нагадаємо, що Лукашенко вигадав як "зробити мужиками" студентів ВНЗ. На думку президента Білорусі, студентів можна відправляти на військову службу під час літніх канікул, щоб у них не було можливості ухилятися від призову.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах