Політика  |  10.01.19  |  четвер
 

Лукашенко: "Росія може втратити останнього союзника у Європі"

Загострення між країнами пов'язане з компенсацією по податковому маневру в нафтовій сфері.

Про це заявив сам Президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Невдоволення Лукашенко полягає в тому, що Російська Федерація хоче скасувати пільгові умови, на яких Білорусь закуповує нафтопродукти. Загострення у відносинах почалося ще у 2018 році, коли Росія прийняла рішення повернути мита, зробивши ці товари для союзної республіки дорожче, пояснюючи це податковим маневром і втратами для російського бюджету.

"Не треба вважати, що це катастрофа. Якщо обере керівництво Росії такий шлях руху і втрату єдиного союзника на західному напрямку, це їх вибір. Ми ж їх змусити не можемо"

- сказав Лукашенко.

У Мінську втрати від такого ходу Росії за 6 років оцінюють у 10.6 мільярдів доларів (при ціні 70 доларів за барель). Російський Мінфін оцінює поступки білорусам у 2 мільярди доларів на рік.

При цьому Лукашенко має на всяк випадок інший план. Він зазначив, що у 2019 році можуть бути модернізовані ще два нафтопереробні заводи, після чого можна буде закуповувати нафту не тільки у Росії, але й у країн Прибалтики.

Також він заявив, що всі розмови про об'єднання Росії та Білорусі притягнуті за вуха. На думку Лукашенка, паніка в суспільстві з'явилася після відділення української церкви від Московського патріархату.

Нагадаємо, що Лукашенко запропонував план врегулювання конфлікту на Донбасі. Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував свій варіант вирішення конфлікту на Донбасі з допуском миротворців ООН і ОБСЄ.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах