Політика  |  19.06.20  |  п'ятниця
 

Лідери ЄС продовжили економічні санкції проти Росії

Термін дії чинних санкцій спливає 31 липня.

Лідери держав і урядів країн-членів Європейського Союзу вирішили ще на пів року продовжити чинність економічних санкцій, пов'язаних з банківським, фінансовим та енергетичним секторами Росії. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив у Twitter.

"Я вітаю сьогоднішнє політичне рішення лідерів ЄС продовжити економічні санкції проти Росії на ще шість місяців. З 2014 року санкційна політика ЄС допомогла стримувати російську агресію проти України. Санкції надіслали чіткий сигнал: Росія повинна повністю виконати Мінські угоди",

- наголосив Кулеба.

Як відомо, сьогодні відбулась відеоконференція 27 лідерів країн-членів та керівництва Європейського Союзу.

Як повідомляв УНІАН, 31 липня 2014 року Євросоюз запровадив проти Росії економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори економіки. У березні 2015 року лідери ЄС вирішили пов’язати ці санкції з виконанням Мінських домовленостей. Після цього ЄС неодноразово продовжував чинність цих санкцій на півроку. Востаннє санкції було продовжено у грудні 2019 року до 31 липня 2020 року. Обмежувальні заходи стосуються фінансового, енергетичного і оборонного секторів РФ, а також товарів подвійного призначення. Також йдеться про обмеження доступу до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС п’ятьох провідних російських фінансових інституцій з мажоритарною часткою державної власності у статутному капіталі та їхніх дочірніх компаній з контрольним пакетом акцій, створених поза межами ЄС. Крім того, санкції застосовано до трьох провідних російських енергетичних та трьох оборонних компаній. Застосовується експортна та імпортна заборона і на торгівлю зброєю, запроваджується заборона на експортування товарів подвійного призначення для використання у військових цілях або для кінцевих споживачів товарів військового призначення у Росії, обмежується доступ РФ до окремих чутливих технологій та послуг, що можуть бути використані для розробки та пошуку родовищ нафти.

 

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах