Політика  |  20.05.22  |  п'ятниця
 

Ірландія підтримує конфіскацію активів РФ на користь України

Спікер нижньої палати парламенту Ірландії Шон О’Фаріл заявив, що країна працює над конфіскацією російських активів для подальшого їх передання на користь України.

Як повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України, про це О’Фаріл заявив 20 травня на зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Під час переговорів представники України та Ірландії обговорили глобальні виклики, викликані повномасштабним вторгненням Росії в Україну, зокрема намагання окупантів створити продовольчу й міграційні кризи.

Також глава уряду закликав Ірландію допомогти з розмінуванням українських територій та долучитися до плану відновлення України.

Своєю чергою спікер верхньої палати парламенту Ірландії Марк Дейлі запевнив, що Дублін продовжить підтримувати заявку України на членство в ЄС і не сумнівається в позитивному рішенні.

Раніше Денис Шмигаль висловив надію, що країни "Великої сімки" почнуть підготовку національного, а також міжнародного законодавства щодо конфіскації заморожених активів Росії та передачі їх на користь Україні.

Що відомо

У березні Мін’юст США оголосив про створення KleptoCapture — підрозділу з пошуку активів російських посадовців і олігархів, які намагаються її приховати від санкцій. 26 квітня генеральний прокурор США Меррік Гарленд підтримав ідею передання активів російських олігархів, конфіскованих через агресію РФ, безпосередньо Україні.
Наприкінці квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт HR 6930, який передбачає конфіскацію заморожених активів російських підсанкційних юридичних та фізичних осіб. Виручені кошти пропонується спрямувати для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.
Міністерка фінансів США Джанет Єллен стверджує, що у США не існує законних механізмів конфіскації заморожених активів російського Центробанку з тим, щоб їх потім можна було використати для відновлення економіки України.
Європейська комісія планує подати на розгляд держав-членів Європейського Союзу пропозицію, згідно з якою ухиляння від виконання санкцій ЄС буде кримінальним злочином, про це з посиланням на двох поінформованих співрозмовників повідомляло видання Politico.
10 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення об’єктів власності Російської Федерації та її резидентів. Вилучення здійснюватиметься без компенсації.

Про це повідомляє suspilne

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e