Політика  |  15.10.19  |  вівторок
 

Компанію Ахметова оштрафували на десятки мільйонів

Антимонопольний комітет України (АМКУ) виписав штраф у розмірі 53 мільйони грн для компанії Ріната Ахметова ТОВ «Корум України». Також оштрафували АТ НПК «Гірничі машини» на 3,3 млн грн.

Зазначені компанії порушили закони про захист економічної конкуренції. Їх викрили у змові під час тендерної процедури закупівлі устаткування для держпідприємства «Львіввугілля» на 330 мільйонів гривень.

«Однак справжньої конкуренції на торгах не могло бути, оскільки Корум України і Гірничі Машини узгодили свою поведінку, тобто, змовилися»,

– зазначив голова Комітету Юрій Терентьєв.

Про змові свідчить зв’язаність компаній – їх контролюють загальні засновники, вони мають загальних співробітників і уповноважених осіб, а також підтримують один одного фінансово, купують товари один в одного. Крім того, фірми мають загальні засоби зв’язку, IP-адреси, властивості в файлах і подібне оформлення документів.

Нагадаємо, минулого року Антимонопольний комітет закрив справу про монополію ДТЕК Ріната Ахметова.  АМКУ в 2015 році почав розгляд питання про монопольне становище енергохолдингу ДТЕК на ринку електроенергії. Справа про монополію ДТЕК розглядалася без участі позивача.

Про це повідомляє ua.news

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах