Політика  |  18.01.22  |  вівторок
 

Назарбаєв уперше з початку протестів у Казахстані виступив зі зверненням

Як передає Укрінформ, відеозвернення Назарбаєва, текст якого опублікував портал ORDA, вийшло на YouTube.

Експрезидент Казахстану Нурсултан Назарбаєв у своєму першому з початку протестів у країні зверненні до народу заявив, що жодного конфлікту чи протистояння в еліті немає.

«Відповідаючи на численні звернення на мою адресу, і у зв'язку з публікаціями у засобах масової інформації, повідомляю, що я у 2019 році передав повноваження президента Касим-Жомарту Токаєву і з того часу є пенсіонером, і зараз перебуваю на заслуженому відпочинку у столиці Казахстану і нікуди не виїжджав»,

- сказав Назарбаєв.

За його словами, чинний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв має всю повноту влади.

«Він голова Ради безпеки. Незабаром президента буде обрано головою партії Nur Otan. Тому жодного конфлікту чи протистояння в еліті немає. Чутки на цю тему є абсолютно безпідставними»,

– сказав Назарбаєв.

Як повідомляв Укрінформ, з початку політичної кризи в Казахстані Нурсултан Назарбаєв та члени його родини не з'являлися на публіці та не коментували те, що відбувається в країні.

Ряд місцевих ЗМІ писав, що Назарбаєв залишив Казахстан, але незабаром його радник - прессекретар Айдос Укібай заявив, що "єлбаси" знаходиться в столиці Казахстану. За його словами, Назарбаєв проводить ряд консультативних зустрічей і перебуває на прямому зв'язку з президентом Казахстану Токаєвим.

Мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися в Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли в масові протести, попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено про зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників у Казахстан.

7 січня президент Казахстану наказав без попередження відкривати по протестувальниках вогонь на ураження.

Міністерство внутрішніх справ Казахстану заявило про затримання 9 900 осіб, станом на 11 січня.

12 січня президент Токаєв достроково зняв надзвичайний стан у деяких регіонах.

13 січня в Казахстані розпочалося виведення сил Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Раніше у відставку пішли три зяті Назарбаєва. Також Токаєв звільнив з посади першого заступника голови Комітету національної безпеки племінника Назарбаєва Самата Абіша.

Про це повідомляє ukrinform

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e