Політика  |  15.01.20  |  середа
 

[REUTERS] Іран відкидає ідею нової "угоди Трампа" в ядерній суперечці

ДУБАЙ (Reuters) - Президент Ірану Хассан Рухані відхилив у середу пропозицію про нову "угоду Трампа", спрямовану на вирішення ядерної суперечки, заявивши, що це "дивна" пропозиція, критикуючи президента США Дональда Трампа за те, що він завжди тільки дає обіцянки.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон, який високо оцінив Трампа як велику угоду, закликав у вівторок президента замінити ядерну угоду Ірану 2015 року основним державним власним новим пактом, щоб Тегеран не отримав атомну зброю.

Трамп заявив, що погоджується з Джонсоном, що "угода Трампа" повинна замінити іранську ядерну угоду. У телевізійній промові Рухані сказав Вашингтону повернутися до ядерного пакту, від якого Вашингтон відмовився у 2018 році, згідно з яким Тегеран стримував свою ядерну роботу у відповідь на зняття міжнародних санкцій проти Ірану.

Відмовившись від угоди, Вашингтон знову застосував санкції до припинення експорту нафти Ірану в рамках політики "максимального тиску".

Сполучені Штати заявляють, що його мета — змусити Тегеран домовитись про ширшу угоду, яка встановлює більш жорсткі обмеження щодо ядерної роботи, стримує програму балістичних ракет і припиняє її регіональні проксі-війни. Іран каже, що не буде вести переговори, доки санкції залишаться в силі.

Тегеран поступово вжив заходів для зменшення його дотримання угоди, що спонукало Великобританію, Францію та Німеччину офіційно звинуватити її у вівторок у порушенні умов.

"Цей пан Прем'єр-міністр в Лондоні, я не знаю, як він думає. Він каже: відкладімо ядерну угоду і приведемо в дію план Трампа »,

- сказав Рухані.

"Якщо ви зробите неправильний крок, це буде вам на шкоду. Виберіть правильний шлях. Правильний шлях — повернутися до ядерної угоди ».

Іран заперечує будь-який намір придбати ядерну зброю і каже, що порушення угоди будуть відмінені, якщо Вашингтон скасує санкції. "Вся наша діяльність знаходиться під наглядом Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ)", - сказав Рухані.

"НЕ МЕРТВИЙ"
Міністр закордонних справ Мохаммад Джавад Заріф сказав Reuters, що угода все ще залишається живою:

"Ні, вона не мертва. Він не мертвий »,

- сказав Заріф на конференції в Нью-Делі.

Але він сказав додав, що вихід Трампа з попередньої угоди зробив безглузді нові переговори з Вашингтоном:

«У мене була угода США і США розірвали її. Якщо у мене є угода Трампа, як довго це триватиме? "

Великобританія, Франція та Німеччина відреагували на активізацію механізму спорів у угоді у вівторок, що врешті-решт може призвести до повторного застосування санкцій ООН. Іран назвав цей крок "стратегічною помилкою".

Рухані підкорив європейські сили за те, що не протистояли Трампу. Іран каже, що європейці відмовилися від обіцянок знайти способи обійти американські санкції.

Спалах ядерної дипломатії спричиняється тим, що військове протистояння між Вашингтоном та Тегераном також досягло нового піку.

3 січня в Багдаді США вбили іранського генерала. Тегеран відповів тиждень тому, запустивши ракети на цілі США в Іраку. Ніхто з американців не постраждав, але через години Іран збив український авіалайнер, що його влада визнала трагічною помилкою, що викликало антиурядові протести вдома.

Рухані повторив давню позицію Ірану, що мир може наступити на Близькому Сході лише тоді, коли США відступлять.

«Американські солдати сьогодні не захищені в регіоні ... Ми не хочемо, щоб у світі існувала незахищеність. Ми хочемо, щоб ти пішов звідси, але не з війною. Ми хочемо, щоб ви покинули регіон розумно, і це вам на користь », - сказав Рухані.

Про це повідомляє reuters

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах