Політика  |  09.11.19  |  субота
 

Імпічмент Трампа: Ключовий радник президента не з’явився для надання свідчень

В.о. керівника апарату Білого дому і провідний радник президента США Дональда Трампа — Мік Малвейні — не з’явився в п’ятницю, 8 листопада, для надання свідчень в рамках розслідування про імпічмент.

Як пише DW, Малвейні відмовився дати свідчення перед комітетами Палати представників з закордонних справ, з нагляду та урядової реформи, а також перед cпецкомітетом з розвідки.

«Сьогодні вранці, за хвилину до запланованої сесії, сторонній юридичний консультант Малвейні поінформував нас, що, за розпорядженням Білого дому, його клієнт не виконуватиме умови офіційної повістки»,

— зазначив представник розслідування з питання про імпічмент Трампу.

За його словами, адвокат також звернув увагу на «абсолютну недоторканність», якою нібито користується Малвейні в ролі старшого радника Трампа і глави Адміністративно-бюджетного управління при адміністрації американського президента.

Слухання на Капітолійському пагорбі повинні були проходити в закритому режимі. Повістка Малвейні була надіслана увечері 7 листопада після відповідного запиту слідчих.

Сам Трамп стверджував, що не має нічого проти того, щоб його радник дав свідчення. «Думаю, це пішло б на користь», — заявив президент журналістам.

Нагадаємо, 26 вересня комітет з розвідки Палати представників США опублікував скаргу співробітника американської спецслужби на телефонну розмову Дональда Трампа з Володимиром Зеленським.

Вона була розсекречена після публікації Білим домом стенограми цієї бесіди.

Згідно з розшифровкою розмови, Трамп просив Зеленського відновити розслідування щодо компанії Burisma, з якою пов’язаний син Джо Байдена Хантер. Також перед розмовою Трамп призупинив виділення військової допомоги для України.

Після скандалу навколо телефонної розмови спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про запуск процедури імпічменту Трампа за ймовірний тиск на президента України.

Про це повідомляє nv

 
 

Коментарі (0) перегляди: 702

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах