Політика  |  27.10.21  |  середа
 

Грузія не впустила Гордона, який хотів зустрітися із Саакашвілі

Журналісту Дмитру Гордону заборонили в'їзд до Грузії. На його думку, це пов'язано з проханням зустрітися з ув'язненим експрезидентом країни Міхеілом Саакашвілі.

"Годину тому прилетів до Тбілісі і весь цей час чекав на паспортному контролі штамп у паспорті. Щойно мені офіційно оголосили, що в'їзд до Грузії мені заборонено. Причини не назвали. Однозначно пов'язую це з тим, що напередодні МЗС України звернулося до МЗС Грузії з проханням організувати моє відвідування у в'язниці Руставі Михайла Саакашвілі",

— написав Гордон у Telegram.

Чому Саакашвілі у в'язниці

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. При цьому раніше в країні його заочно засудили до шести років ув'язнення: суд визнав його винним в організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Тоді Гелашвілі у центрі Тбілісі побили співробітники МВС, завдавши йому важких травм. Справу вдруге порушили у 2013 році, після закінчення каденції Саакашвілі.

Експрезидента країни було затримано 1 жовтня. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили нову справу — незаконний перетин грузинського кордону.

Що відомо

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова 27 жовтня зустрілася у в'язниці в місті Руставі з експрезидентом Грузії, українським громадянином Міхеілом Саакашвілі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повертатиме Саакашвілі, адже він має українське громадянство. При цьому Зеленський розповів, що був здивований тим, що Саакашвілі поїхав до Грузії, адже в Україні він очолює Виконавчий комітет реформ при Офісі президента. 5 жовтня стало відомо, що Саакашвілі написав листа Зеленському.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Коментарі (0) перегляди: 717

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах