Політика  |  23.01.18  |  вівторок
 

Чому ПАРЄ так хоче повернути Росію всупереч протестам України

Росія позбавлена права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 роки після анексії Криму. А з 2016-го РФ в односторонньому порядку вийшла зі складу Асамблеї.

Головна причина, через яку керівництво ПАРЄ хоче повернути російську делегацію, проста і банальна - гроші. Росія, що позбавлена ​​права голосу з 2014 року, вирішила покинути цей статутний орган Ради Європи. З 2016 року вона не бере участі в його роботі. А в минулому році РФ заявила, що припиняє фінансування ПАРЄ з 2018 року доти, поки їй не відновлять всі права, зокрема право голосу.

В результаті Асамблея не отримає 53 млн євро на рік від Росії, а це 10% бюджету.

Недофінансування дуже турбує керівників ПАРЄ. Під різними приводами вони намагаються повернути російську делегацію, однак цьому активно протидіє Україна. Більш того, українські делегати вимагають остаточно виключити РФ зі складу ПАРЄ.

Втім, генеральний секретар Ради Європи Турб'єрн Ягланд вчора, 22 січня, заявив, що Росія не заслуговує виключення з Ради Європи, незважаючи на порушення ряду принципів організації. І також дав знати, що Москва повинна внести свої гроші до Ради Європи до кінця лютого.

Але Росія цього робити не збирається, розуміючи, що фінансове питання є відмінним аргументом для тиску на керівництво ПАРЄ.

"У Раді Європи чекають в лютому чергового внеску Росії. Але, поки права Росії в ПАРЄ не відновлені, внеску не буде. Нехай за нас платить Україна",

- заявив російський сенатор Олексій Пушков.

Українські представники в ПАРЄ обурені тим, що в складі Асамблеї є політики, які готові обміняти принципи Ради Європи на оплату внесків.

"Це досить цинічний підхід з боку генсека, а також його команди, які прагнуть лише до одного - щоб Росія заплатила 50 мільйонів і Рада Європи жила так, як раніше. Це не має абсолютно нічого спільного з принципами і цінностями ПАРЄ",

 - заявив віце-президент Асамблеї Володимир Ар'єв.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах