Політика  |  23.04.13  |  вівторок
 

Громадськість розробила пакет законопроектів

Громадські організації вимагають від Верховної Ради збільшення видатків на охорону здоров’я.

Громадськими організаціями - опікунською Радою «Охматдиту», рухом «Простір свободи», Українським інформаційним центром з проблем алкоголю та наркотиків, рухом «Твереза Україна», коаліцією «За вільну від тютюнового диму Україну», регіональним центром "Життя" та Інтернет-проектом «Таблеточки» було розроблено низку законопроектів і вони вимагають від парламенту їх схвалити.

Зокрема, законопроекти №№ 2880, 2875 та 2876, зареєстровані 19 квітня за підписами тридцяти народних депутатів як з більшості, так і з опозиції. Згідно задуму ініціаторів громадської кампанії, одночасне прийняття цих проектів дасть змогу розв’язати одразу декілька проблем.

По-перше, збільшити акцизний податок на пиво з 0,87 до 2,50 гривні за літр спричинить здорожчання кожної пляшки пива на 1-2 гривні і це буде крок до припинення політики дешевого алкоголю, що знищує здоров’я українців.

По-друге, бюджет щорічно отримає додаткові чотири мільярди гривень, які буде спрямовано на потреби охорони здоров’я.

По-третє, значна частина отриманих коштів буде спрямована на завершення створення сучасного комплексу «Охматдиту», де онкохворим українським дітям будуть проводити найскладніші операції з пересадки кісткового мозку.

Ініціатори кампанії мають сподівання на невідкладний розгляд і прийняття законопроектів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах