Політика  |  01.08.19  |  четвер
 

ГПУ завершила розслідування щодо Ющенка у справі щодо "Межигір’я"

Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури завершило слідство щодо колишнього президента Віктора Ющенка у справі виведення з державної власності резиденції "Межигір’я" та сприяння заволодіння нею Віктором Януковичем.

Про це повідомив начальник другого слідчого відділу управління спецрозслідувань ГПУ Андрій Родіонов.

Він розповів, що наразі адвокати ознайомлюються з матеріалами справ, а прокурори готуються до передачі обвинувального акту в суд.

За словами Родіонова, свідками у цій справі є колишні перші особи держави часів президентства Ющенка. Зокрема, один з прем’єр-міністрів, прізвище якого він не уточнив.

Зазначимо, що посаду прем’єра у період президентства Ющенка обіймали Віктор Янукович, Юрій Єхануров та Юлія Тимошенко.

5 липня 2019 року стало відомо, що Генеральна прокуратура звернулася до суду з проханням накласти арешт на все майно колишнього президента Віктора Ющенка, зокрема на його нерухомість.

Раніше Генпрокуратура оголосила підозру експрезиденту Ющенку через виведення "Межигір’я" з держвласності. Водночас Ющенко відкидає всі обвинувачення.

ГПУ просили накласти арешт на все майно Ющенка, однак суд двічі відмовив у цьому.

За даними ГПУ, Ющенко ймовірно допоміг Януковичу заволодіти держмайном на 570 млн грн.

У 2007 році Ющенко, ймовірно діючи у змові з Віктором Януковичем, перевів "Межигір’я" з Держуправління справами у сферу відповідальності Кабінету міністрів, який передав резиденцію до статуту держпідприємства "Надра України", а те вивело "Межигір’я" з держвласності на користь фіктивної донецької фірми.

Нагадаємо, 30 листопада 2017 року резиденція екс-президента "Межигір’я" перейшла у власність держави. Суд визнав недійсним договір про передачу Межигір’я у приватну власність.

З 29 травня 2018 року суд передав арештоване майно та резиденцію "Межигір’я" в управління АРМА.

У липні 2018 року повідомлялось, що частину нерухомого майна з резиденції "Межигір’я" президента-утікача Януковича передали у власність держави. Також у державну власність перейшло 100% статутного капіталу товариства "Танталіт", яке володіло "Межигір’ям".

Відтоді АРМА неодноразово, але безуспішно проводило конкурс з обрання управителя колишньої резиденції Віктора Януковича і врешті "Межигір’я" віддали в управління помічнику депутата Мураєва.

Про це повідомляє Громадське

 
 

Коментарі (3) перегляди: 813

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах