Політика  |  25.06.19  |  вівторок
 

Глава АП Богдан має зв’язок з офшорною компанією, - Bihus.info

Сам Андрій Богдан заявив, що не пам’ятає, чи працював з компанією "Айдельберг ресорсіс".

Глава Адміністрації президента Андрій Богдан причетний до офшорної компанії, яка провернула кредитні афери на 200 мільйонів гривень.

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.info.

Офшорна компанія "Айдельберг ресорсіс ІНК." (Idelberg resources INC.) допомогла "Світловодському маслосиркомбінату" з групи "Клуб сиру" не розрахуватися за кредит у банку "Фінанси та кредит". До такого висновку у 2016 році дійшов Фонд гарантування вкладів.

Комбінат отримав кредит ще у 2007 році, у 2009-му, коли кредит мав буди сплачений, підприємство мало борг у 150 мільйонів гривень. Проте коли банк звернувся за стягненням цих коштів, з’явилась офшорна компанія "Айдельберг ресорсіс ІНК.", яка заявила, що також претендує на гроші комбінату, а саме на 52 мільйони гривень, бо нібито давала позику.

З цим компанія звернулась до Господарського суду Київщини. У другому позові офшорка вимагала ще 150 мільйонів гривень. "Маслосиркомбінат" визнав свій борг перед "Айдельберг ресорсіс ІНК." і в цей же день — 23 червня 2009 року — суд задовольнив обидва позови офшорки.

У кримінальному провадженні, відкритому у 2016 році, цю офшорну компанію названо фіктивною.

Паралельно комбінат ініціював власне банкрутство, тим самим виводячи майно з іпотеки банку. Згодом це майно за втричі заниженими цінами купила інша компанія з "Клубу сиру".

Журналісти стверджують, що знайшли зв’язок офшорної компанії "Айдельберг ресорсіс ІНК." з Андрієм Богданом, хоча й офіційно він засвітився в ній пізніше —  2014-го.

Довіреність на представництво "Айдельберг ресорсіс" Богдану видав його бізнес-партнер Олександр Баулін. У схемі виведення грошей з банку засвітились й інші колеги Андрія Богдана.

У членах правління "Світловодського маслосиркомбінату" свого часу був Олександр Коваленко.

Третій колега глави АП, Роман Бабій, у схемі виведення кредитного боргу перед банком "Фінанси та кредит" через офшор представляв у судах сам "Світловодський маслосиркомбінат". До слова, Бабій є №48 у списку партії "Слуга народу" на дострокових парламентських виборах.

Бабій зареєстрований у юридичній компанії "Пукшин та партнери". Це компанія Ігоря Пукшина, бізнес-партнера Андрія Богдана. Ба більше, Богдан працював і навіть керував свого часу компанією "Пукшин та партнери".

Ще одна його колега за цією компанією Зоя Касперчик у 2015 році подавала від імені офшорної компанії "Айдельберг ресорсіс" касаційну скаргу до Вищого господарського суду. Тобто, одна людина з фірми (Бабій) представляє одну сторону справи (маслосирокомбинат), а інша (Зоя Касперчик) — сторону, яка нібито має опонувати першій (офшорка "Айдельберг ресорсіс").

Більш того, Бабія та Касперчик поєднує не лише це — у фірмі "Гельд-Енергія" вона є співвласницею, а він — керівник.

Сам Богдан заявив, що не пам’ятає, чи працював з компанією "Айдельберг ресорсіс", проте не виключив цього.

Як зазначають журналісти, у 2011 році Богдан став власником маєтку на понад 1,5 тисячі кв.м у Конча-Заспі. У 2013 році його дружина купила дві квартири в центрі Києва на 300 кв.м. Потім Богдан оформив на себе низку нежитлових, ймовірно, офісних приміщень на Дніпровській набережній. Їх він здає в оренду.

Глава АП пояснює свої статки тим, що "багато працював" і займався підприємницькою діяльністю. Проте з 2007 року Богдан працював на державній службі.

Про це повідомляє Громадське

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах