Політика  |  19.02.18  |  понеділок
 

Генсек НАТО виступив із заявою про Росію

Партнери по Північноатлантичному альянсу були сильно стурбовані інформацією, що надходить з Росії, - РФ планує випробувати ракету середньої дальності.

Такими діями Москва порушує міжнародні домовленості. Про це заявив Йенс Столтенберг, генсек НАТО.

"Модернізуючи свій ядерний арсенал і проводячи ядерні вчення, Росія ризикує спровокувати нову ядерну гонку в Європі. США, будучи учасником договору РСМД, встановили, що Росія порушує його і збирається розробити, а також випробувати нову ракету середньої дальності",

- заявив генсек.

За його словами, альянс і всі його партнери сильно стривожені новою інформацією, і НАТО закликає Росію дотримуватися всіх домовленостей і забезпечити прозорість військових навчань і оборонних проектів.

"Ніхто не зацікавлений в новій гонці озброєнь. У тому числі і Росія. Договір про РСМД є наріжним каменем європейської безпеки, який протягом десятиліть забезпечував мир в Центральній Європі",

- додав Столтенберг.

Як раніше повідомлялося, Україну не візьмуть до НАТО в найближчі роки. Країни, які розташовані між Росією і країнами військового блоку НАТО, поки не мають шансів приєднається до Альянсу. Про це йдеться в доповіді від експертів НАТО "До Кордону - і назад?", підготовленої до майбутньої Мюнхенській конференції з безпеки.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах