Політика  |  29.06.18  |  п'ятниця
 

Суд Швеції дозволив "Газпрому" поки не платити "Нафтогазу"

Проте українська компанія вважає, що це рішення суду можна не виконувати в країнах іншої юрисдикції.

Суд Швеції підтримав "Газпром" в суперечці з "Нафтогазом" і залишив в силі свій наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу про виплату 2,6 млрд в рамках контракту на транзит газу територією України.

Нагадаємо, що Стокгольмський арбітраж 28 лютого прийняв остаточне рішення щодо спору між "Газпромом" і "Нафтогазом України" в рамках контракту на транзит газу через територію України. По ньому "Газпром" повинен заплатити українській стороні 2,6 млрд за недостатні обсяги транзиту газу.

"Газпром" звернувся в апеляційний суд округу Свеа з вимогою скасувати це рішення.

"Апеляційний суд погодився, що є достатні підстави для призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Винесення наказу позбавляє НАК "Нафтогаз України" підстав для спроб арешту активів "Газпрому" за кордоном. Ця обставина буде використана "Газпромом" при оскарженні дій судових приставів в Швейцарії та Нідерландах",

- повідомила прес-служба російського газового монополіста.

У свою чергу в "Нафтогазі" заявили, що планують подати до Апеляційного суду Швеції додаткове звернення щодо призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

""Заява "Газпрому" про те, що суд залишив своє попереднє рішення без змін, не відповідає дійсності. Поточне рішення не є обов'язковим до виконання судами інших юрисдикцій. Відповідно, "Нафтогаз" продовжить свої дії по стягненню заборгованості "Газпрому" в інших юрисдикціях",

- заявили в "Нафтогазі".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах