Політика  |  30.05.18  |  середа
 

# Північний потік наш? Україна пред'явила рахунок "Газпрому"

Дочірні компанії російського "Газпрому" - "Північний потік" та "Північний потік-2" отримали постанову про стягнення 2,56 млрд доларів на користь "Нафтогазу".

Згідно з попередньою інформацією, в Швейцарії представники органів влади з'явилися в офіс команії Nord Stream, щоб провести опис майна на користь українського "Нафтогазу". Таким чином будуть створені гарантії виплати 2,56 млрд доларів, які раніше Стокгольмський арбітражний суд постановив виплатити "Газпрому" на користь України.

"Газпром" поки не коментував ситуацію, але деякі джерела в компанії визнали, що візит швейцарських представників був. При цьому, з боку українського "Нафтогазу" інформацію підтвердив комерційний директор Юрій Вітренко.

Нагадаємо, що російська сторона не визнає рішення Стокгольмського арбітражу і навіть подала на арбітрів до Вищого апеляційного суду Швеції.

Nord Stream AG є оператором діючого газопроводу "Північний потік", а Nord Stream 2 AG - оператором будівництва трубопроводу "Північний потік-2". Вони обидва належать російському "Газпрому".

ДОПОВНЕНО

Представники російської компанії визнали, що саме українська сторона стала причиною опису російського майна в Швейцарії.

"Газпрому" стало відомо, що "Нафтогаз України" робить на території Швейцарії дії по примусовому виконанню рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року",

- йдеться в повідомленні російської компанії.

Також в російському холдингу відзначили, що ніяких офіційних повідомлень в зв'язку з арештами або описом майна не надходило. 

Як раніше повідомлялося, Україна намагається отримати гарантії транзиту газу в ЄС. Німеччина і Росія, які зацікавлені в будівництві газопроводу "Північний потік-2", повинні забезпечити певний обсяг транзиту газу в Європу українською територією.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах