Політика  |  21.02.18  |  середа
 

Фіскальна служба не знає, чому ЄС закрив проект модернізації КПП

Шість пропускних пунктів на кордоні, зокрема у Львівській області, потрібно було модернізувати до кінця 2017 року на гроші Євросоюзу, але цього не зробили, а фінанси вже витратили.

Державна фіскальна служба України стверджує, що поки не отримала офіційну інформацію від Євросоюзу щодо припинення фінансування реконструкції та модернізації контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Європою.

Про це повідомила прес-служба відомства.

"У зв'язку з появою в ЗМІ інформації щодо припинення ЄС фінансування інфраструктурних проектів на українському кордоні, ДФС повідомляє, що поки немає такої інформації. Зараз розглядаються питання подальшого фінансування реконструкції та будівництва пунктів пропуску за рахунок грантових коштів або за рахунок кошторису ДФС на 2018 рік",

 - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що в рамках Угоди про Асоціацію з Євросоюзом (непідписання якого дало поштовх масовим протестам в кінці 2013 року і призвело до повалення влади) і підготовки до "безвізу", Україна повинна була за рахунок європейського фінансування (близько 30 млн євро) модернізувати свої пропускні пункти на кордоні для більш ефективної роботи.

Йдеться, в тому числі, про пункти "Рава-Руська", "Краковець", "Шегині", розташовані у Львівській області, а також "Ягодин" та "Устилуг" що на Волині.

Отримані гроші вже витратили, але майже нічого зроблено не було. Наприклад, роботи на волинському КПП "Устилуг" мали завершитися ще в грудні 2016 року. З польської сторони європейці все побудували, а з української тільки вирили два котловани уздовж пункту пропуску.

Ще півроку тому, в серпні 2017 року, ЄС вимагав звіту від Держфіскальної служби України щодо витрачених грошей, але відповіді не отримав. Саме в цьому листі офіційно повідомлялося про припинення співпраці згідно з програмою оновлення пропускних пунктів, про що ДФС зараз нібито нічого не знає.

Нагадаємо, що напередодні з'явилась інформація в ряді закордонних ЗМІ, що Євросоюз через корупцію української влади і розкрадання коштів, припиняє фінансування проекту модернізації КПП на кордоні між Україною та ЄС. 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах