Політика  |  17.05.22  |  вівторок
 

Фінляндія і Швеція подадуть заявки на вступ до НАТО 18 травня

Про це на пресконференції 17 травня заявила прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон.

Фінляндія і Швеція домовилися подати заявки на вступ до Північноатлантичного Альянсу одночасно — станеться це в середу, 18 травня. 

"Наша спільна заявка на вступ до НАТО є сигналом, що ми об'єднані в нашому майбутньому",

— заявила Андерссон після переговорів із президентом Фінляндії Сауле Нііністьо в Стокгольмі.

Андерссон зазначила, що членство Швеції та Фінляндії в НАТО посилить безпеку Балтійського регіону й сприятиме стабільності в Північній Європі. Вона також підкреслила "тривалу спільну історію, традиції, цінності та культуру" обох країн.

Андерссон зазначила, що членство Швеції та Фінляндії в НАТО посилить безпеку Балтійського регіону й сприятиме стабільності в Північній Європі. Вона також підкреслила "тривалу спільну історію, традиції, цінності та культуру" обох країн.

Своєю чергою президент Фінляндії Нііністьо підкреслив, що для його країни поворотним моментом щодо рішення приєднатися до НАТО стало повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

"Тепер ми розуміємо, що Скандинавський регіон буде оплотом безпеки — не лише демократії, добробуту й прав людини, а й безпеки теж",

— підкреслив він.

Раніше 17 травня міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде підписала заявку про вступ країни до Північноатлантичного альянсу. А у Фінляндії парламент переважною більшістю голосів підтримав вступ країни до НАТО.

Що відомо

11 травня Велика Британія уклала декларації про "безпекові запевнення" зі Швецією та Фінляндією. Документи передбачають посилення військової співпраці між сторонами й надання допомоги в разі загрози або нападу.
12 травня президент Фінляндії Саулі Ніїністьо та прем'єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу. 15 травня президент і уряд Фінляндії офіційно оголосили, що країна має намір подати заявку на членство в НАТО.
15 травня владна Соціал-демократична партія Швеції ухвалила рішення про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу, а 16 травня про це офіційно оголосила прем'єрка Магдалена Андерссон. При цьому Швеція виступила проти розміщення у Швеції ядерної зброї та баз НАТО.
Процес вступу Фінляндії та Швеції у Північноатлантичний альянс відбудеться швидко та спокійно, а члени Альянсу тепло зустрінуть країну у своїх лавах, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Данія, Ісландія та Норвегія 16 травня привітали рішення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО й пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду їхніх заявок.
Водночас президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що країна не підтримає приєднання Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного Альянсу, поки ті дають притулок

Про це повідомляє suspilne

 
 

Коментарі (0) перегляди: 739

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e