Політика  |  22.09.18  |  субота
 

Філарет: після Томосу російський патрірхат скоротиться наполовину

Глава УПЦ вважає, що після розколу церков Московський патріархат скоротиться наполовину й у них не буде підстав боротися за перше місце серед православних.

Про це сказав сам патріарх Філарет у своєму інтерв'ю "Радіо Свобода". 

За словами Святійшого, Москва зараз робить все можливе, щоб не допустити автокефалії української церкви. Більш того, Філарет вважає, що розрив євхаристійного єднання РПЦ із Констанстинополем не триватиме довго, оскільки в цьому випадку РПЦ опиниться в ізоляції, а на їх місце може стати українська церква, що для них неприпустимо.

"Московський патріархат з Московською церквою є найбільшою церквою в православ'ї. Коли українська церква стане автокефальною і Московський патріархат скоротиться наполовину - у нього не буде підстав боротися за перше місце серед православних церков. Релігійна боротьба - це привід для Путіна втручатися у внутрішні українські справи, тобто захищати православну церкву. Ми навпаки не хочемо, щоб цей процес об'єднання був пов'язаний з насильством. Не хочуть вони переходити до української церкви, нехай залишаються в російській церкві "

- заявив Філарет.

Нагадаємо, що Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що примирення з РПЦ не відбулося, а сам він не збирається каятися в розколі церкви.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах