Політика  |  08.11.17  |  середа
 

Дипломат з Польщі назвав Львів польським містом

Віце-консул Польщі Марек Запур на круглому столі в Рівному назвав Львів "польським містом" і заявив, що української держави в 1918 році не існувало.

Про це заввідділом Рівненського краєзнавчого музею Ігор Марчук написав у себе в Facebook.

"Провокаційна антиукраїнська заява Віце-консула Марека Запура 6 листопада 2017 року в Рівному

Вчора на базі Рівненського обласного краєзнавчого музею відбувся круглий стіл "Волинський експеримент Г. Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період". На круглий стіл прибув десант з Луцька на чолі з віце-консулом Мареком Запуром та професором Миколою Кучерепою, які презентували перевидані українською мовою щоденники Г. Юзевського. Українські науковці на круглому столі чітко заявили що захід є провокаційним і не варто відзначати дні народження польського окупаційного чиновника Генрика Юзевського, оскільки Польща захопила частину території УНР у 1919-1920 рр. Насправді "волинський експеримент" був спрямований на утвердження польської влади та спольщення і асиміляцію місцевих українців. У відповідь віце-консул встав і заявив, що Української держави у той час не існувало, Львів - то є польське місто і в сучасності можна стверджувати, що Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас",

- написав Ігор Марчук.

Коментуючи це випадок, віце-консул Марек Запур зауважив, що окремі учасники під час круглого столу "заявили, що в роки Речі Посполитої поляки окупували Львів".

"Я з тим не погодився. Сказав, що не можна говорити про окупацію, тому що окупація - це коли одна держава захоплює частину іншої держави. Я сказав про те, що у 1918-му році Львів був польським містом. Адже відомо, що більшість населення Львова тоді були поляки. Так що просто це дуже тенденційно і не відповідає суті. Я думаю, що ця новина спеціально так написана, щоби вона була провокаційною і підривала польсько-українські стосунки",

- підкреслив Марек Запур.

Нагадаємо, що раніше глава МЗС Польщі відмовився відвідати музей у Львові. Вітольду Ващиковському не сподобалося, що в Національному музеї "Тюрма на Лонцького" розповідають про польську окупації Галичини.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...