Політика  |  13.07.18  |  п'ятниця
 

Дуда: "Не було ніякої україно-польської війни, був геноцид"

При цьому польський президент погодився з тим, що це було двостороннє протистояння, проте з великою диспропорцією.

Слова Анджея Дуди передає Польське радіо. 

Президент Польщі упевнений, що українська влада боїться піднімати тему Волині, хоча країни потребують відновлення історичної справедливості. Він вважає, що правду треба прийняти такою, якою вона є, навіть якщо вона неприємна, і зазначив, що полякам теж є за що осоромитися, адже вони теж тоді "не були святими".

"Я чекаю історичної правди. Я кажу зрозуміло: на Волині не було ніякої польсько-української війни, там був геноцид, там здійснювали етнічні чистки поляків, звичайних людей в селі, і хліборобів польських сімей, дітей. Пан Президент відповідає: але були акції також з польської сторони. Я це не заперечую. Були, звичайно, тільки диспропорція - величезна. Адже якщо говорять, що загинуло не більше кількох тисяч, хоча деякі стверджують, що менше десяти, українського населення, то польські втрати оцінюють у 100 000 чоловік. І це не були військові, я ще раз повторюю, це були цивільні особи. Якщо хтось не хоче погодитися на ексгумацію, то я запитую, чому він боїться, що історична правда завдяки ексгумації буде насправді відкрита і абсолютно доведена, скільки цих людей лежить в цих масових могилах "

- сказав Дуда журналісту.

Нагадаємо, що глава Української держави Петро Порошенко в ході візиту в Брюссель на саміт НАТО провів зустріч з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах